Zarabianie w Internecie

Zarabianie w internecie to coraz bardziej popularny sposób na dorobienie na przykład kilkuset złotych do etatowej pensji. Dla niektórych działalność internetowa staje się nawet głównym źródłem utrzymania. Nie jest tajemnicą, że w internecie można zarabiać nawet dziesiątki tysięcy złotych miesięcznie.

Jak zarabiać przez internet?

Sposobów na pracę w internecie jest sporo. Niestety większość takich zajęć przynosi niewielkie zyski. Kiedyś popularne było klikanie w linki reklamowe. Stawka za pojedyncze kliknięcie wynosiła przykładowo zaledwie jeden grosz. Łatwo domyślić się, że w skali całego dnia można było zarobić… kilka złotych. Ponadto wiarygodność takich serwisów była co najmniej wątpliwa. Były one prowadzone przez zarejestrowane za granicą spółki. Najczęściej w pewnym momencie po prostu przestawały dokonywać – i tak drobnych – wypłat. Obecnie można spotkać serwisy oferujące wypełnianie ankiet w zamian za kilkuzłotowe wynagrodzenie za pojedyncze badanie. Stawka wydaje się całkiem interesująca, niektórym udaje się dorobić kilkaset złotych miesięcznie, poświęcając na to dwie godziny dziennie.

Programy partnerskie

Wydaje się, że największe zarobki w internecie można osiągnąć prowadząc działalność w tak zwanych „social media” lub pisząc swojego bloga. Takie formy działalności przyciągają wielu fanów, czytelników i widzów. Najpopularniejsi mogą liczyć na sławę równą aktorom znanym z telewizji. Nic dziwnego, że ich osoby przyciągają również uwagę firm oferujących swoje usługi i produkty. Popularna jest na przykład współpraca na zasadzie afiliacji (czyli współpracy partnerskiej między twórcą, a reklamodawcą), na przykład w programie Fireads. Za jego pośrednictwem można otrzymywać atrakcyjne prowizje w przypadku sprzedaży reklamowanego produktu lub usługi. Oczywiście istnieją również innego tego typu programy, na przykład MyLead. Każdy z nich oferuje nieco inne kampanie reklamowe, więc każdy twórca internetowy ma szansę na dobranie reklam odpowiednich do tematyki swojej twórczości.

Praca w domu przez internet

W ostatnich latach doszło do całkiem sporej rewolucji w podejściu do pracy przez internet. Kiedyś praca biurowa jasno kojarzyła się z wielogodzinnym siedzeniem przy biurku pełnym dokumentów i innych papierów. Dzisiaj zadania są dużo bardziej zautomatyzowane i dostosowane do obecnej cyfryzacji. Wiele zadań można wykonywać z poziomu laptopa, przebywając w dowolnej lokalizacji zaopatrzonej w dostęp do internetu. Sprawia to, że pracodawcy bardzo chętnie podchodzą do kwestii pracy zdalnej, czyli takiej, gdzie wykonujemy zadania przebywając w domu (lub w innej lokalizacji). Można rozróżnić dwa typy takiej pracy. Możemy na co dzień przebywać w biurze lub oddziale firmy, a zadania z domu wykonywać okazjonalnie w razie potrzeby, na przykład choroby dziecka czy wizyty fachowca. Niektóre firmy ustalają z góry, że na przykład piątek jest dniem pracy zdalnej. Istnieją też stanowiska w pełni zakładające pracę zdalną. Pracownik wykonuje swoje zadania wyłącznie z domu. Otwiera to wiele korzystnych możliwości, można na przykład pracować dla zagranicznego pracodawcy. Można sobie wyobrazić, że mieszkamy w Polsce a otrzymujemy amerykańską pensję bo akurat jesteśmy zatrudnieni w firmie ze Stanów Zjednoczonych.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o