Jak zarabiać na Instagramie?

Instagram już dawno przestał być portalem, gdzie nieopierzone nastolatki wrzucają swoje amatorskie zdjęcia. Choć początkowo takie były założenia, jego twórców. Marketingowcy bardzo szybko zauważyli, jak duży potencjał ma Instagram. Nic dziwnego, że pojawili się użytkownicy, którzy obecność na portalu traktują jako swoją pracę zawodową. A ich profile przynoszą im spore dochody.

Jak zarabiać na instagramie?

Najpopularniejszym sposobem zarabiania na Instagramie są posty sponsorowane. Ile możemy zarobić w ten sposób? To zależy od naszej popularności. Ceny wahają się od kilkudziesięciu złotych do kilkudziesięciu tysięcy złotych za pełną kampanię. Oczywiście na takie stawki mogą liczyć najbardziej znani influencerzy.

Inny sposób na dobry zarobek to afiliacja. Marketing afiliacyjny w uproszczeniu polega na promowaniu konkretnego produktu, dostajemy też procent od sprzedaży.

Jeżeli jesteśmy dobrymi fotografami, to możemy sprzedawać swoje zdjęcia. Warto też na Instagramie promować swoją firmę lub produkty. Warto też promować inne profile o zbliżonej tematyce. Pamiętajmy, że w grupie będzie znam znacznie łatwiej…

Jeżeli nasz profil jest wyjątkowo popularny, to możemy pomyśleć o jego sprzedaży. Mogą być nim zainteresowane agencje marketingowe czy firmy zajmujące się ogólnie promocją w Internecie. Sprzedaż profilu, to bardzo dobry pomysł, jeśli czujemy się wypaleni lub chcemy diametralnie zmienić ścieżkę naszej kariery.

Ile możemy zarobić na naszym instagramowym koncie?

To wszytko jest bardzo indywidualną kwestią. Wszytko zależy od naszej rozpoznawalności w Sieci. Oczywiście polscy instagramerzy mogą liczyć na znacznie niższe stawki niż światowe gwiazdy, ale ta stawki potrafią rozpalić wyobraźnię zwykłego zjadacza chleba.

Julia Kuczyńska, którą większość z nas zna, jako “maffashion_official”, jest dla firm wart 6,700$ czyli około 25 tys. złotych. Inna użytkowniczka “littlemooonster96” inkasuje za jeden post ,900$ czyli około 3 tysięcy złotych. Oczywiście przychylność internautów na pstrym koniu jeździ… Popularność w dzisiejszych czasach może trwać bardzo krótko, dlatego gwiazdy Instagrama muszą dbać o swoich fanów.

Kilka praktycznych porad dla początkujących

Prawdą jest stwierdzenie, że na Instagramie chce zarabiać prawie każdy użytkownik, lecz ta sztuka udaje się nielicznym szczęśliwcom. Jak zwiększyć swoje szanse? Oto kilka porad…

Po pierwsze twórzmy wysokiej jakości content. Zdjęcia powinny być maksymalnie dopracowane. Muszą pasować do naszego odbiorcy. Starajmy się też publikować regularnie i jak najczęściej. Post raz na miesiąc to zdecydowanie za mało. Fani, jeśli jakichś uda nam się zdobyć błyskawicznie o nas zapomną. Internet nie znosi próżni.

Używajmy też odpowiednio dopasowanych hasztagów. W Sieci pełnią one rolę znaków drogowych. Wskazują potencjalnym odbiorcom treści, które zamieszczamy. Narzędzia takie, jak hashtagify.me mogą pomóc nam odkryć popularne hashtagi do użycia. Dzięki temu lepiej dopasujemy je do naszych zdjęć.

Podsumowując Instagram może nam pomóc zarobić bardzo dobre pieniądze. Ale myli się ten, kto myśli że zdobędzie fortunę z dnia na dzień. W nasze konto będziemy musieli zainwestować sporo czasu, a także pracy. Bez tego nie zobaczymy żadnych efektów, anie pieniędzy…

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o